SİHİRLİ LAPLAND

Tur:
SİHİRLİ LAPLAND
Gün Sayısı:
3 Gece 4 Gün
Destinasyon:
Rovaniemi-Noel Baba Köyü-Husky Safari-Snow Mobile-Geyik turu-Ranua Vahşi Yaşam Parkı
3 Gece 4 Gün
1845 €

SİHİRLİ LAPLAND

23 OCAK  2020  PERŞEMBE :      ucak İZMİR - İSTANBUL  ucak ROVANIEMI           

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde saat 05:30’da THY kontuarı önünde buluşma. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI’nın TK 2307 sefer sayılı uçağı ile saat 07:00’de İstanbul’a hareket ve 08:20’de varış. Ardından Dış Hatlar Terminaline geçiş ve pasaport kontrol işlemlerimizin ardından Türk Havayolları'nın TK1749 sefer sayılı uçuşu ile saat 09:50'de Rovaniemi’ye hareket ve 13:30’da varış. Aracımız ve rehberimiz eşliğinde Rovaniemi’deki otelimize transfer ve yerleşme. Belirlenen saatte otelden hareket ediyoruz. Noel Baba köyüne gideceğiz. Bu çok renkli köyde bulunan postaneden dostlarınıza kartpostal gönderebilir ve her gün çocukları görmek için bu köye gelen Noel Baba ile fotoğraf çektirebilirsiniz. Noel Baba Köyü turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.   

24 OCAK  2020  CUMA :     ROVANİEMİ

Sabah ilk olarak geyik çiftliğine hareket ediyoruz, Burada yapacağımız geyik gezisinden sonra belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan Husky’leri ziyarete gideceğiz. Bugün kendi takımımızdaki Husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Turumuz sonrası sıcak içeceklerimizi yudumlayabilir dilediğiniz gibi çiftlikte bulunan yüzlerce hayvanı sevebilir onlarla fotoğraf çekebilirsiniz. Kızak sürüşümüz yaklaşık 45 dakika, ama hava koşulları ve katılımcıların sürüş becerisi sürüş uzunluğunu etkileyebilir. Turlarımızın ardından konaklama otelimizde.

 

25 OCAK 2020  CUMARTESİ : ROVANİEMİ

Sabah kahvaltısının ardından belirlenen saatte otelden hareket ile şehri arkamızda bırakarak kar motorları safarimiz başlıyor. Karla kaplı ormanlar ve donmuş nehir üzerinde Arctic yaşamın tadına varacağımız bu tur, Kuzey ışıklarının en önemli safarilerindendir. Sıcak içeceklerimizi yudumlarken kamp ateşi ile ısınacağımız bu turumuzun tadını çıkartırken Kuzey ışıkları ve Lapland hakkında daha fazla bilgi edineceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

26 OCAK 2020 PAZAR: ROVANIEMI ucak İSTANBUL ucak İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odalarımız boşaltıyoruz. Şehri arkamızda bırakarak Ranua Hayvanat Bahçesine doğru yola çıkıyoruz. Arktik bölgenin en dip ormanlarında kurulmuş olan vahşi yaşam parkında bölgeye has kutup ayıları, vaşaklar , tilkiler , yaban domuzları, yaban geyikleri ve çok sayıda arktik kuş cinsi bulunmaktadır. Bu enteresan parkı geziyor ve muhteşem fotoğraflar çekme imkanına sahip oluyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından Rovaniemi Havalimanı’na transfer. Bilet, bagaj, pasaport işlemlerimizin ardından Türk Havayolları TK 1750 sefer sayılı uçağı ile saat 16:55’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22:15’de İstanbul’a varış. Varışımızın ardından Türk Havayollarının TK 2348 sefer sayılı uçağı ile 23:55’de İstanbul'dan İzmir'e hareket. Saat 01:15’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

► Türk Hava Yolları ile İzmir/İstanbul/Rovaniemi/İstanbul/İzmir gidiş dönüş uçak bileti,

► Havalimanı vergileri,

► Programda belirtilen tüm transferler ve havalimanı transferleri,

► 3 gece Rovaniemi’de 4* otel’de kahvaltı dahil konaklama, 

► Noel Baba köyü turu,                                

► Husky Safari turu,

► Ren Geyiği Çiftliği turu,

► Snow Mobile (kar araçları) turu,

► Ranua Vahşi Yaşam Parkı turu,

► Zorunlu mesleki sorumluluk sigortası,

► Tur boyunca Türkçe rehberlik,

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:         

► Otellerdeki ekstralar ve kişisel harcamalar,

► Öğle ve akşam yemekleri, (1 öğle yemeği dahildir)

► Schengen vize ve servis ücreti,

► Bahşişler ve bagaj taşıma ücretleri,

► Yurtdışı Çıkış Fonu

 

  

NOTLAR:

Rovaniemi; Finlandiya'nın kuzey bölgesinde Kuzey Kutup dairesi üzerinde yer alıyor. Bulunduğu yer itibariyle Kasım’dan Nisan’a kadar bölge karlar altındadır. Yazın ise 21 Haziran gününde özellikle güneş batmaz ve yaz boyunca da genel olarak güneş ışığı ortalama 20 saatin üzerinde görülebilir. Rovaniemi ayrıca Noel Baba'nın evinin olduğu yerdir. Her yıl binlerce turist Noel Baba'yı kendi evinde ziyaret eder, Noel Baba’nın Elf’leri ise gelen misafirlere hikayeler anlatır. Kış mevsimi kendisine has aktiviteleri sayesinde daha kalabalıktır. Yazın ise batmayan güneşi ve muhteşem doğasıyla kesinlikle görülmeye değerdir.

 

Hava şartlarından meydana gelebilecek uçak iptal ve rötarlarından, kaybolan valizlerden acentamız sorumlu değildir. *** Havaalanı vergilerine gelebilecek artış yolcularımıza yansıtılacaktır.** Ücret 12 yetişkin geçerli olup kişi sayısındaki değişiklik ücreti etkiler.

Tur Ücreti:

İki kişilik odada kişi başı: 1845 €

Tek kişi konaklama farkı:   225 €